Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2017

Utworzono: poniedziałek, 07, sierpień 2017

W dniu 16.07.2017 roku na kompleksie boisk przy ul. Zysmana w Klimontowie zostały rozegrane Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Klimontów.

Swoje reprezentacje w kategorii drużyn OSP seniorów - męskie wystawiły jednostki OSP Klimontów, OSP Konary, OSP Zakrzów oraz kobiece OSP Klimontów.
Poza kategorią seniorów wystartowały drużyny w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych MDP chłopięce z OSP Zakrzów, OSP Klimontów, OSP Goźlice oraz dziewczęce z OSP Goźlice.
Komisję sędziowską stanowili strażacy KP PSP w Sandomierzu, a sędzią głównym zawodów był st. kpt. inż. Augustyniak Szymon. Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów dokonanym przez Wójta Gminy Klimontów Marka Goździewskiego oraz Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Klimontowie Mirosława Kwapińskiego przystąpiono do rywalizacji. Pierwszą konkurencją zawodów była sztafeta pożarnicza. Rywalizacja w tej dyscyplinie była bardzo wyrównana. Drugą konkurencją zawodów było rozwijanie linii bojowych.
Po podliczeniu wyników zawodów przez komisję sędziowską najlepsze drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy Klimontów i Prezesa Gminnego pamiątkowe puchary i dyplomy.
Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:
Drużyny OSP kategoria senior – męskie
1. OSP Zakrzów,